logo PTBIOCH

logo FEBS

Czasopismo „Perspektywy” po raz 18 oceniło wyższe szkoły publiczne, niepubliczne i zawodowe. Wyniki, jak co roku, publikowane są w czerwcu, zatem maturzyści zdążą podjąć decyzję o wyborze uczelni dla kontynuowania swojej nauki.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęły ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Warszawski, trzecie – Politechnika Warszawska (ze względu na „podwójne” pierwsze miejsce, nie uwzględniono miejsca drugiego), czwarte – wspólnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechnika Wrocławska, na szóstym znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. UWr zajął siódme miejsce (73,7 proc.). W pierwszej dziesiątce znalazły się także (kolejno): Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Gdańska i Warszawski Uniwersytet Medyczny (ex aequo dziesiąte miejsce).

O miejscu w rankingu decyduje siedem kryteriów:

  • prestiż (który stanowi 14 proc. całej oceny rankingowej)
  • absolwenci na rynku pracy (18 proc.)
  • innowacyjność (9 proc.)
  • potencjał naukowy (15 proc.)
  • efektywność naukowa (20 proc.)
  • warunki kształcenia (9 proc.)
  • umiędzynarodowienie studiów (15 proc.)

„Perspektywy” ogłosiły także Ranking kierunków studiów, oceniający 61 najpopularniejszych kierunków studiów. 

Na stronie http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-uczelni-akademickich znajdują się szczegóły opracowanego przez redakcję czasopisma rankingu.

Wyniki rankingu „Perspektyw” są wskazówką nie tylko dla przyszłych studentów; stanowią bardzo ważną informację dla uczelni – w jakim kierunku powinny iść zmiany, na co należy zwrócić baczniejszą uwagę, jakie płaszczyzny wymagają szczególnej pracy, aby lokata rankingowa została poprawiona. 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej