logo PTBIOCH

logo FEBS

Narodowy Kongres Nauki odbędzie się w Krakowie w dniach 19-20 września 2017 r. Kongres jest postrzegany w dziejach polskiej nauki i szkolnictwa wyższego jako wyjątkowe wydarzenie w kraju. Celem naczelnym Kongresu jest określenie takich fundamentów na dziesiątki lat rozwoju nauki w Polsce i polskich uczelni, aby polscy uczeni mogli rywalizować z najlepszymi, a studenci otrzymać wykształcenie nie gorsze niż gdziekolwiek indziej w Europie.

19 września Jarosław Gowin – Wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – przedstawi projekt Ustawy 2.0, które przez kolejne dwa dni obrad projekt będzie dogłębnie dyskutowany przez półtora tysiąca ludzi nauki z całej Polski. Ustawa 2.0 obejmie całość problematyki, którą dziś regulują cztery ustawy: Prawo o szkolnictwie wyższym, Ustawa o stopniach i tytule naukowym, Ustawa o zasadach finansowania nauki i Ustawa o kredytach i pożyczkach studenckich. Podczas obrad Kongresu odbędą się debaty o stanie polskiej nauki i perspektywach na przyszłość.

Formularz rejestracyjny i program ramowy: http://www.nauka.gov.pl/narodowy-kongres-nauki/. A także w: https://nkn.gov.pl

Kongres będzie zwieńczeniem serii dziewięciu konferencji programowych Narodowego Kongresu Narodowego, które od października 2016 odbywały się w całej Polsce i wielu innych debat, oraz konsultacji ze wszystkimi ciałami przedstawicielskimi działającymi w obrębie nauki i szkolnictwa wyższego. Bacząc na dotychczasowe programowo poważne prace przedkongresowe można powiedzieć, że projekt Ustawy 2.0 wspólnie z ekspertami ministerstwa stworzyli przedstawiciele szeroko pojętego świata nauki; w bezprecedensowym konsultacjach uczestniczyły tysiące badaczy, wykładowców, doktorantów, studentów i pracowników administracji polskich uczelni i instytutów badawczych.

Wrześniowy Kongres wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizować będzie Krakowskie Środowisko Akademickie.

 

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej