logo PTBIOCH

logo FEBS

 

Z największym żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas prof. dr hab. Lech Wojtczak, Członek Rzeczywisty PAN, jeden z najwybitniejszych biochemików Polskich. Wieloletni członek Towarzystwa, dwukrotnie pełnił funkcję Prezesa, w 1995 roku jego ogromny wkład pracy w rozwój Towarzystwa jak i zasługi dla polskiej Biochemii zostały uhonorowane przez walne zebranie statusem Członka Honorowego Towarzystwa. Prof. Wojtczak był również wieloletnim redaktorem Acta Biochimica Polonica, pełniącym funkcję przewodniczącego Rady Redakcyjnej a w przeszłości również Redaktora Naczelnego ABP.

 

banner strona

febs 2019

2018AdvCourseZ ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Zmarła prof. dr hab. Hanna Strzelecka-Gołaszewska

Zmarła prof. dr hab. Hanna Strzelecka-Gołaszewska

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 13 kwietnia odeszła nagle prof. Hanna Strzelecka-Gołaszewska, światowej sławy biochemik, osoba przez pół wieku współtworząca Instytut Nenckiego.

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Zmarł Profesor Tadeusz Chojnacki

Zmarł Profesor Tadeusz Chojnacki

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 13 czerwca 2020 rok zmarł w Warszawie Profesor Tadeusz Chojnacki, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk. Profesor stworzył polską szkołę badań nad lipidami, był autorem wielu pionierskich prac nad biosyntezą fosfolipidów, zajmował się...

więcej więcej