logo PTBIOCH

logo FEBS

 

21 maja 2021 r. odbył się w galerii BWA-Rzeszów finisaż pierwszej wystawy projektu Art & Science „Sztuka powstania życia”. Czwarta edycja projektu Art & Science rozpoczęła się 17-19 listopada 2020 roku sympozjum naukowym, zrealizowanym online na platformie internetowej ZOOM. Partnerem projektu było Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Do projektu zaproszono wybitnych artystów wielu instytucji artystycznych w Polsce m.in. z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Sztuki ze Szczecina oraz artystów z Węgier z Muzeum Hermana Otto w Miszkolcu. W projekcie po raz pierwszy udział wzięli światowej sławy plakaciści reprezentujący wiele ośrodków na całym świecie. Prace prezentowane na wystawie opublikowano w wraz z wykładami w katalogu, którego autorem jest prof. Mirosław Pawłowski. Wystawie w BWA-Rzeszów towarzyszyła pokonkursowa wystawa „BioArt” przygotowana przez Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe „Razem”. Nagrodę pierwszą dla Anety Panas wręczał, w imieniu Fundacji Nenckiego, prof. Adam Szewczyk, członek Rady Fundacji i Koordynator projektu 4th Art & Science Art & Science.
4 czerwca 2021 r. odbyła się w Galerii Głównej u Attavantich, Centrum Kultury i Promocjii w Jarosławiu, kolejna wystawa projektu Art & Science “Sztuka Powstania Życia”. W Galerii Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki można było obejrzeć ponad 30 prac studentów i absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy także uczestniczyli w projekcie naukowo-artystycznym.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej