logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Zapraszamy do lektury publikacji napisanej przez prof. Macieja Nałęcza, członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego:

 https://kosmos.ptpk.org/index.php/Kosmos/ article/view/2931

Profesor Leszek Kuźnicki zmarł 3 lutego 2023 r. w Warszawie w wieku 94 lat. Był wybitnym uczonym i wychowawcą wielu pokoleń przyrodników w Polsce, członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i prezesem tej instytucji w latach 1993–1998. Profesor Kuźnicki był także znakomitym organizatorem i popularyzatorem nauki, a jego działalność odcisnęła piętno na rozwoju całej nauki w Polsce w końcu ubiegłego wieku, a zwłaszcza w dobie przemian polityczno-społecznych po upadku komunizmu.

W dniu 20 lipca br. o godzinie 19:00 w Galerii BWA w Rzeszowie odbył się wernisaż pierwszej wystawy projektu Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że decyzją kapituły Nagrody im. J. K. Parnasa Polskiego Towarzystwa Biochemicznego nagrodę za rok 2022 otrzymują autorzy publikacji, której wiodącym autorem jest prof. dr hab. Marcin Nowotny z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

W dniach od 7 do 12 lipca odbył się czterdziesty siódmy Kongres Federacja Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) w Tours (Francja).

W Dniach 5-6 maja tego roku odbyło się 7 już spotkanie Ambasadorów Edukacyjnych FEBS.

Polskie Towarzystwo Biochemiczne jest partnerem 5-tej edycji międzynarodowego projektu Art & Science” Sztuka Apoptozy „. 11 maja 2023 r. w przeworskim ratuszu odbyła się konferencja Przeworskie Spotkania Artystyczno-Naukowe „Interakcje sztuk wizualnych i nauk biologicznych”. Celem konferencji było podjęcie interdyscyplinarnej dyskusji między naukowcami, biologami oraz artystami sztuk wizualnych i próba zdefiniowania możliwości intelektualnych interakcji między tymi środowiskami.

Prof. dr. hab. Wojciecha Antoniego Turskiego, odszedł po krótkiej, chorobie dn. 06.05.2023 w wieku 85 lat.

Szanowni Państwo, w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi logowania się do profilu członkowskiego w systemie „PTBioch SORGA”, w dalszej części infromacji zamieszczamy instrukcję. W razie wszelkich problemów prosimy o kontakt mailowy z Biurem Zarządu Głównego PTBioch pod adresem: biuro@ptbioch.edu.pl
 

W dniu 21 kwietnia 2023 roku odbyło się na internetowej platformie ZOOM Sympozjum naukowo-artystyczne, które inauguruje piąty projekt Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Sympozjum, na które zarejestrowało się 379 osób, było adresowane do zaproszonych do projektu artystów, ale także pracowników, doktorantów i studentów uczelni artystycznych w Polsce. Sympozjum było także otwarte dla szerokiej publiczności, zainteresowanej współczesną sztuką wizualną.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego informuje, że od 14 kwietnia br. został zaimplementowany nowoczesny system obsługi członków Towarzystwa, który dostępny jest pod adresem: https://ptbioch.sorga.pl. Każdy członek PTBioch posiada w systemie swój profil, poprzez który ma możliwość m.in. zaktualizować swoje dane adresowe, pobrać zaświadczenie o członkostwie, opłacić składkę on-line itp. Osoby zainteresowane członkostwem w PTBioch, mogą przystąpić do Towarzystwa poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza on-line.

 

W dniu 4 kwietnia br. w Instytucie Nenckiego PAN odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Parnasa przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej