logo PTBIOCH

logo FEBS

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

46. Międzynarodowe Semina­rium Kół Naukowych pod nazwą „Koła naukowe – szkołą twórczego działania” przygotowywane jest w Olsztynie w dniach 24 – 25 kwietnia 2017 roku.

Interdyscyplinarny pro­gram Seminarium jest adresowane do studentów i doktorantów.

W za­mierzeniu organizatorów spotkanie jest platformą dla wymiany infor­macji, doświadczeń badawczych, i okazją do nawiązania współpracy.

Seminarium organizuje studenckie Koło Aktywizacji i Wspierania Ani­matorów (KAWA) z Wydziału Nauk Społecznych Uniwresytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, a wsparcia udziela Studenckie Koło Naukowe Przetwór­stwa Surowców Roślinnych z Wy­działu Nauk o Żywności.

Więcej informacji i aktualności na stronie: http://mskn2017.pl/.

Kontakt ma­ilowy: mskn2017.uwm@gmail.com 

 

 

 

 

 

http://mskn2017.pl/

 

 

Tegoroczny Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej dla studentów Wydziałów Lekarskich Uczelni Medycznych „SUPERHELISA 2017” organizowany jest przez ŚLĄSKI UNIWESYTET MEDYCZNY Katedra i Zakład Biochemii w KATOWICACH.

PRZYGOTOWANIA do KONKURSU rozpoczną się w marcu 2017.

Zgłoszenia do Konkursu proszę posyłać mailowo do sekretariatu KBL na adres: edyta.jawor@uj.edu.pl do dnia 6 maja 2017 roku.

Eliminacje do Konkursu będą przeprowadzone do 15 maja (dokładne terminy zostaną ustalone w uzgodnieniu z zainteresowanymi).

Szczegółowe informacje o Konkursie są dostępne do pobrania tutaj.

Z ewentualnymi pytaniami proszę zgłaszać się do dr Joanny Dulińskiej-Litewki
(mblitewk@cyf-kr.edu.pl).

http://www.biochemia.wl.cm.uj.edu.pl/studenci/superhelisa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do uczestnictwa w obradach BioOpen - III Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu zapraszają do Łodzi w dniach 11-12 maja  2017 doktoranci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego pod kierownictwem dr hab. Anita Krokosz.

Obrady toczyć się będą na terenie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, bud. D, ul. Pomorska 141/143.

W programie konferencji goście - wybitni specjaliści, rozpoczną obrady wykładami w czterech sesjach tematycznych:

  • "Mikrobiologia w medycynie i przemyśle",
  • "Biologia molekularna i biotechnologia",
  • "Fizjologia i biotechnologia roślin",
  • "Ekologia i ochrona środowiska".

Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w powyższej problematyce podczas sesji referatowych i posterowych.

Podczas BioOpen swoje usługi i produkty zaprezentują znane firmy z sektora life science.

Kontakt: konferencja.bioopen@gmail.com, 

a szczegóły organizacyjne na stronie:

http://www.uni.lodz.pl/konferencja/szczegoly/iii-ogolnopolska-konferencja-doktorantow-nauk-o-zyciu-bioopen

Prod. dr hab. Ewa Stachowska zaprasza do udziału w IV Międzynarodowej Konferencji uzupełnionej o część warsztatową organizowanej przez Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, która odbędzie się 3 czerwca 2017 w Auli im. prof. Skoczowskiego ul. 26 kwietnia 10, w budynku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Konfrencja jest adresowana do lekarzy, dietetyków, terapeutów, studentó i osób zainteresowanych tematem. konferencji

Doskonali mówcy i doświadczeni praktycy będą mówić o otyłości - schorzeniu, którego nie sposób leczyć jednowymiarowo. Dla pacjenta jest najlepiej, kiedy swoje siły połączy kilku specjalistów. Dlatego na konferencji pojawią się eksperci z różnych dziedzin: medycyny, dietetyki, fizjoterapii, biochemii, diagnostyki laboratoryjnej.

Skupimy się na różnych typach otyłości, jej występowaniu, leczeniu i powikłaniach. Poruszymy zagadnienia ściśle powiązane z problematyką, tj, m. in:. zakwaszenie organizmu, nieszczelność jelit, terapia bariatryczna, ziołoterapia, konsekwencje niedoborów wit. D. Całość przedstawimy w oparciu o konkretne przykłady pacjentów w różnym wieku i w różnej sytuacji zdrowotnej.

Ilość miejsc - 500!

Na stronie Konferencji program i wiele intresujących szczegółów, także dla młodych uczestników!

https://konferencja-otylosc.pum.edu.pl/

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uhonorowani KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI zostali naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie: Prof. dr hab. Krzysztof BOROWIAK, Prof. dr hab. med. Andrzej CIECHANOWICZ  oraz Dr med. Andrzej OSSOWSKI za wybitne zasługi w działalności na rzecz przywracania pamięci o ofiarach zbrodni systemów totalitarnych. Ich aktywność związana jest z Polską Bazą Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów (PBGOT) – projektem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Projekt został powołany do życia na mocy porozumienia z Instytutem Pamięci Narodowej – Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu; strony podpisały projekt w Szczecinie, w dniu 28 września 2012 roku. Uczelnię reprezentował wówczas prof. dr hab. med. Andrzej Ciechanowicz, ówczesny JM Rektor Uczelni, lekarz, biochemik, członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Profesor uczestniczył do roku 2016 w oficjalnych kontaktach z Zespołem badawczym, władzami IPN, Prezydentem RP i ogłaszaniu personaliów kolejnych zidentyfikowanych ofiar komunistycznych mordów.

W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zespół Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów przekazał informację Prokuraturze IPN o kolejnych zidentyfikowanych ofiarach zbrodni systemu komunistycznego, odkrytych na tzw. Łączce Powązkowskiej. Nie można jeszcze podać dokładnej liczby, ale jest to kilkanaście osób. Do tej pory zostały zidentyfikowane 62 osoby. Pozostałe będą mogły być zidentyfikowane w chwili przekazania materiału DNA przez krewnych ofiar. Materiał do bazy mogą przekazać wszystkie osoby, których bliscy zginęli w wyniku zbrodni systemów totalitarnych (1939-1956).

Identyfikacja genetyczna odbywa się w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie pod kierunkiem dr. Andrzeja Ossowskiego, pełnomocnika rektora PUM ds. Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów.

Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów jest pierwszą tego typu, kompleksową bazą w Europie. Więcej wiadomości: https://www.pbgot.pl

Podkategorie

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej