We wrześniu 2018 spotkaliśmy się w Gdańsku na III Kongresie BIO zorganizowanym przez nasze Towarzystwo. Było to twórcze i radosne spotkanie przedstawicieli licznej braci biochemicznej na pięknym kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.

Cieszyliśmy się urzekającą otwartością i serdeczną gościnnością zachwycającego Trójmiasta, dumnego klejnotu Rzeczypospolitej.

W dniu wczorajszym okrutna nienawiść osierociła Gdańsk z jego wspaniałego Gospodarza. Prezydent Paweł Adamowicz był niezastąpionym współtwórcą materialnego i duchowego piękna tego miasta. Nikt z nas nie może pogodzić się z tą stratą. Wszyscy dziś czujemy się Gdańszczanami.

Jako członkowie społeczności akademickich we wszystkich ośrodkach uniwersyteckich, chcemy dziś wykrzyczeć nasz zdecydowany sprzeciw wobec szerzenia i tolerowania w życiu publicznym naszego kraju nienawiści, zakłamania i nietolerancji.

Andrzej Legocki

Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

Warszawa, 15 stycznia 2019

Pawe Adamowicz

Spotkania Młodych w O/Poznańskim - BIOSFERA

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.