APEL do członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego
w sprawie zaległych składek

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego bardzo prosi wszystkich Członków zalegających ze składką członkowską za rok 2013 i za lata wcześniejsze o uregulowanie zadłużenia, a także o jak najszybsze opłacenie składki za rok 2014, ewentualnie o powiadomienie Towarzystwa o rezygnacji z członkostwa.

Członkowie, którzy zalegają z opłatami za składki, przeniesieni zostaną w poczet tzw. "członków biernych", tracących jednocześnie część przywilejów, jak prenumerata "Postępów Biochemii", ulga w opłatach za uczestnictwo w Zjazdach itp.

Przypominamy, że:

1. Regularne opłacanie składki członkowskiej jest statutową powinnością każdego członka PTBioch, do wypełniania której zobowiązali się Państwo podpisując deklarację członkowską.
  2. Wpływy ze składek wykorzystywane są na działalność statutową Towarzystwa, między innymi na działalność wydawniczą, organizację zjazdów naukowych itp. Ponadto, pewien procent składki każdego z Państwa Zarząd Główny odprowadza do Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS) w związku z naszym w niej członkostwem. Ta "kontrybucja" zależy od liczby członków, niezależnie od tego, czy opłacają oni na bieżąco swoją składkę członkowską.
  3. Zaleganie z opłatą składek członkowskich utrudnia działalność Towarzystwa, uniemożliwia bowiem precyzyjne ustalenie stanu liczebnego Towarzystwa oraz powoduje wymierne straty finansowe.

O wysokości ewentualnego zadłużenia mogą się Państwo dowiedzieć korespondencyjnie: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub drogą pocztową:

ZG PTBioch
Pasteura 3
02-093 Warszawa

ewentualnie telefonicznie codziennie w biurze Towarzystwa w godz. 11:00-16:00 tel./fax. 022-5892-499

Wpłaty należy dokonywać na konto 81 1240 6003 1111 0000 4947 2703

Wpłaty z zagranicy należy dokonywać na konto: IBAN: PL 81 1240 6003 1111 0000 4947 2703
SWIFT Code: PKOPPLPW.
Koszty przekazu i zamiany waluty obciążają wpłacającego.

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.