Do uczestnictwa w obradach BioOpen - III Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu zapraszają do Łodzi w dniach 11-12 maja  2017 doktoranci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego pod kierownictwem dr hab. Anita Krokosz.

Obrady toczyć się będą na terenie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, bud. D, ul. Pomorska 141/143.

W programie konferencji goście - wybitni specjaliści, rozpoczną obrady wykładami w czterech sesjach tematycznych:

• "Mikrobiologia w medycynie i przemyśle",
  • "Biologia molekularna i biotechnologia",
  • "Fizjologia i biotechnologia roślin",
  • "Ekologia i ochrona środowiska".

Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w powyższej problematyce podczas sesji referatowych i posterowych.

Podczas BioOpen swoje usługi i produkty zaprezentują znane firmy z sektora life science.

a szczegóły organizacyjne na stronie:

parnas 2017

2017AdvCourse

"O nauce w Polsce – zamyślenie"

W siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w końcu stycznia b.r. odbyła się premiera książki wieloletniego prezesa FNP prof. Macieja W. Grabskiego pt. „O nauce w Polsce – zamyślenie”  z udziałem znakomitości polskiej nauki. Książka zawiera zbiór refleksji napisanych i wygłoszonych przez prof....

Z ŻYCIA BIOCHEMII

(Bio)chemia w pincie Guinessa

Andy Brunning zgłębia gorycz i pienistość słynnego piwa..

Wspomnienie z BIO 2014

Przypomnijmy sobie jak było, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Kongresu Bio 2014