Prof. Janusz Bujnicki - członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego - został wybrany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do reprezentowania Polski w strukturach Europejskiego Forum Doradców Naukowych. Prof. Bujnicki został również powołany na drugą dwuletnią kadencję jako członek elitarnego grona siedmiu naukowców doradzających Komisji Europejskiej w ramach Grupy Wysokiego Szczebla Mechanizmu Doradztwa Naukowego (ang. High Level Group of the Scientific Advice Mechanism, HLG SAM).

Serdeczne gratulacje, Panie Profesorze!

Profesora Zenona Schneidera wspomina prof. Andrzej Guranowski

W dniu 26. listopada 2018 roku zmarł w Poznaniu prof. dr hab. Zenon Schneider ‒ wieloletni pracownik Katedry Biochemii (przemianowanej przed prawie 20 laty na Katedrę Biochemii i Biotechnologii) kolejno: w Wyższej Szkole Rolniczej i Akademii Rolniczej w Poznaniu. W latach 1972-75 był moim...

Konferencja z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, Grodno

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.