Organizatorzy z Pomorskiego Uniwersytetu Meycznego serdecznie zapraszają zainteresowanych do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej "Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych. Współwystępowanie chorób autoimmunizacyjnych - spojrzenie interdyscyplinarne". Spotkanie odbędzie się 10 marca 2018 r. w auli Rektoratu PUM w Szczecinie przy ul. Rybackiej 1, w godzinach 10.00 - 15.00.

Szczegóły dotyczące wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie konferencji http://konferencja.szczecin.pl/

ODSZEDŁ PROFESOR STANISŁAW R. SZALA

W dniu 9 listopada 2018 r. zmarł w Gliwcach prof. dr hab. Stanisław Ryszard Szala, naukowiec związany przez całe swoje twórcze życie z Instytutem Onkologii w Gliwicach.  Swego Ucznia, i Wspólpracownika wspomina Profesor - Senior Mieczyslaw Chorąży. Pochylamy głowę w zadumie!   PROFESSOR STANISŁAW RYSZARD...

Konferencja z okazji 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, Grodno

W dniach od 7 do 10 listopada delegacja Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wzięła udział w trójstronnej konferencji naukowej poświęconej 250 rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego, która odbyła się w Grodnie na Białorusi.