Cykl popularnonaukowych wykładów w ramach obchodzonego na całym świecie Tygodnia Mózgu odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 12-18 marca b.r. Wydarzenie naukowe dedykowane jest pamięci prof. Jerzego Vetualniego, znakomitego psychofarmakologa, neurobiologa i biochemika.

Program Tygodnia Mózgu 2018:

• 12 marca: prof. dr hab. Ryszard Tadeusiewicz (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) - „Co modelowanie neurocybernetyczne i symulacja komputerowa mogą wnieść do wiedzy o mózgu”
  • 13 marca: prof. dr hab. Jan Barciszewski (Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu) - „Diagnoza i leczenie guzów mózgu”
  • 14 marca: prof. dr hab. Dominika Dudek (Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum) - „Zaburzenia afektywne dwubiegunowe - choroba ludzi kreatywnych”
  • 15 marca: dr Paweł Boguszewski (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie) - „Naukobzdury i pseudomedycyna”
  • 16 marca: prof. dr hab. Irena Nalepa (Instytut Farmakologii PAN w Krakowie) - „Stres, depresja, leki przeciwdepresyjne a plastyczność neuronalna”
  • 17 marca: prof. dr hab. Elżbieta Pyza (Uniwersytet Jagielloński) - „Mechanizm okołodobowego zegara biologicznego - Nagroda Nobla 2017”
  • 18 marca: dr hab. Janusz Rybakowski (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) - „Choroby psychiczne w świetle teorii ewolucji”

Wszystkie wykłady odbędą się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33 (godz. 17.00).

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii