Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Pomorskiego Uniwersytety Medycznego w Szczecinie ma zaszczyt zaprosić na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Studentów Medycyny Laboratoryjnej pt.: „Współczesna medycyna laboratoryjna”. Konferencja odbędzie się 24 marca 2018 roku, o godzinie 9:00 w audytorium im. Prof. Stanisława Skoczowskiego Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, znajdującego się przy ul. 26 kwietnia 10 w Szczecinie.

Podczas ośmiu, prezentowanych przez wybitnych specjalistów  wykładów, zostaną przybliżone najnowsze osiągnięcia z szerokiej dziedziny, jaką jest medycyna laboratoryjna. Dodatkowo udział w konferencji zostanie nagrodzony punktami edukacyjnymi: dla lekarzy - 3,0pkt; dla diagnostów 3,3pkt.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową http://konferencja.stdl.pl Zachęcamy także do zapoznania się z załączonymi ulotkami.

Uczestnicy sesji plakatowej, absolwenci, diagności laboratoryjni, lekarze bądź przedstawiciele innego zawodu medycznego wnoszą opłatę w wysokości 20 zł, natomiast studenci, doktoranci - 15 zł.

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.