Szanowni Państwo;

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji "Biomedical theories of aging. In memory of Tomasz Biliński".

Adres strony: http://www.biomedicaltheoriesofaging.ur.edu.pl

Planowany: termin od 2018.06.21 do 2018.06.22.

Miejsce konferencji: Rzeszów.

Dane merytoryczne:

Mechanizm starzenia się jest ciągle biologiczną zagadką; współistnieje ponad 300 różnych teorii starzenia, zazwyczaj skupionych na pojedynczych aspektach tego procesu. Celem konferencji jest dyskusja najbardziej aktualnych biomedycznych koncepcji starzenia się, w szczególności współczesnych wersji teorii wolnorodnikowej. Konferencja poświęcona jest pamięci Prof. Tomasza Bilińskiego, który wraz ze swym zespołem zajmował się w Uniwersytecie Rzeszowskim starzeniem się organizmu modelowego - drożdży Saccharomyces cerevisiae i sformułował teorię hipertrofii w odniesieniu głównie do starzenia się drożdży. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni renomowani badacze z różnych ośrodków światowych i czołowi polscy biogerontolodzy. Przewidziana jest również sesja plakatowa, w ramach której przedstawione będą wyniki badań dotyczących starzenia się i która da możliwość dyskusji młodych badaczy zajmujących się biogerontologią z autorytetami w dziedzinie biogerontologii i badań reaktywnych form tlenu.

Izabela Sadowska-Bartosz

dr hab. Izabela Sadowska-Bartosz prof. UR

Head of Department of Analytical Biochemistry,

Faculty of Biology and Agriculture,

University of Rzeszow, ul. Zelwerowicza 4,35-604 Rzeszów, tel. 735-411-114

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.