Szanowni Państwo;

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji "Biomedical theories of aging. In memory of Tomasz Biliński".

Adres strony: http://www.biomedicaltheoriesofaging.ur.edu.pl

Planowany: termin od 2018.06.21 do 2018.06.22.

Miejsce konferencji: Rzeszów.

Dane merytoryczne:

Mechanizm starzenia się jest ciągle biologiczną zagadką; współistnieje ponad 300 różnych teorii starzenia, zazwyczaj skupionych na pojedynczych aspektach tego procesu. Celem konferencji jest dyskusja najbardziej aktualnych biomedycznych koncepcji starzenia się, w szczególności współczesnych wersji teorii wolnorodnikowej. Konferencja poświęcona jest pamięci Prof. Tomasza Bilińskiego, który wraz ze swym zespołem zajmował się w Uniwersytecie Rzeszowskim starzeniem się organizmu modelowego - drożdży Saccharomyces cerevisiae i sformułował teorię hipertrofii w odniesieniu głównie do starzenia się drożdży. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni renomowani badacze z różnych ośrodków światowych i czołowi polscy biogerontolodzy. Przewidziana jest również sesja plakatowa, w ramach której przedstawione będą wyniki badań dotyczących starzenia się i która da możliwość dyskusji młodych badaczy zajmujących się biogerontologią z autorytetami w dziedzinie biogerontologii i badań reaktywnych form tlenu.

Izabela Sadowska-Bartosz

dr hab. Izabela Sadowska-Bartosz prof. UR

Head of Department of Analytical Biochemistry,

Faculty of Biology and Agriculture,

University of Rzeszow, ul. Zelwerowicza 4,35-604 Rzeszów, tel. 735-411-114

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.