Profesorowie, Maciej Żylicz (przewodniczący) i Tomasz Twardowski (wiceprzewodniczący) w imieniu Kapituły Nagrody AgroBioTop ponownie zapraszają do zgłaszania kandydatur do tego ważnego wyróżnienia. Nastał półmetek w przyjmowaniu zgłoszeń - to świetny moment, by przypomnieć o programie i zachęcić do nadsyłania aplikacji, jeszcze przed okresem urlopowym.

W roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Nagroda AgroBioTop przyznawana jest przez Kapitułę powołaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Bayer Sp. z o.o.

Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Kandydatury można zgłaszać do 15.08, zaś ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie.

Uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszeń na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin Nagrody i Formularz Zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kbiotech.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=230&Itemid=175&lang=PL

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.