Profesorowie, Maciej Żylicz (przewodniczący) i Tomasz Twardowski (wiceprzewodniczący) w imieniu Kapituły Nagrody AgroBioTop ponownie zapraszają do zgłaszania kandydatur do tego ważnego wyróżnienia. Nastał półmetek w przyjmowaniu zgłoszeń - to świetny moment, by przypomnieć o programie i zachęcić do nadsyłania aplikacji, jeszcze przed okresem urlopowym.

W roku bieżącym odbywa się druga edycja programu. Celem Nagrody jest promocja nauki polskiej poprzez wyróżnianie aktywnych zawodowo młodych uczonych, których uznane osiągnięcia z zakresu biotechnologii przyczyniły się do rozwoju nauk rolniczych i wnoszą̨ wybitny wkład w rozwój rolnictwa.

Nagroda AgroBioTop przyznawana jest przez Kapitułę powołaną przez Komitet Biotechnologii Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Bayer Sp. z o.o.

Kandydatami do AgroBioTop - i nagrody pieniężnej 5 000 Euro - mogą̨ być uczeni ze stopniem doktora, jak również doktoranci. Kandydatury można zgłaszać do 15.08, zaś ogłoszenie laureata nastąpi 10 grudnia br. podczas gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Pełne informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie.

Uprzejmie proszę o przesłanie zgłoszeń na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin Nagrody i Formularz Zgłoszenia dostępne są na stronie: http://www.kbiotech.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=230&Itemid=175&lang=PL

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.