Pragniemmy poinformować, że na Walnym Zebraniu Członków Towarzystwa, które odbyło się 10 września przyjęte zostało absolutorium dla ustępującego Zarządu Głównego XX kadencji i wybrany został Zarząd Towarzystwa XXI kadencji.

Po pełnieniu funkcji przez dwie kadencje, zgodnie ze statutem ustąpił poprzedni Prezes Towarzystwa, prof. dr hab. Andrzej Dżugaj. Dziękujemy Andrzeju za te 6 lat ciężkiej pracy i za to czego w tym czasie dokonałeś.

Nowym Prezesem Towarzystwa został prof. dr hab. Andrzej Legocki

zdjęcie

Na Wiceprezesa Towarzystwa zebrani wybrali na drugą kadencję prof. dr hab. Adam Szewczyk

Wybrano też nowy Zarząd Główny w składzie:

Paweł Pomorski - Sekretarz
Elżbieta Rębas - Skarbnik
Joanna Moraczewska - Członek Prezydium
Piotr Laidler - Członek Prezydium
Artur Jarmołowski - Członek Prezydium
Ewa Birkner - Członek Zarządu
Barbara Dołęgowska - Członek Zarządu
Jolanta Jura - Członek Zarządu
Dariusz Rakus - Członek Zarządu
Andrzej Składanowski - Członek Zarządu
Krzysztof Sobolewski - Członek Zarządu
Teresa Wesołowska - Członek Zarządu
Urszula Wojda - Członek Zarządu
Ludmiła Żylińska - Członek Zarządu

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.