We wrześniu 2018 spotkaliśmy się w Gdańsku na III Kongresie BIO zorganizowanym przez nasze Towarzystwo. Było to twórcze i radosne spotkanie przedstawicieli licznej braci biochemicznej na pięknym kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.

Cieszyliśmy się urzekającą otwartością i serdeczną gościnnością zachwycającego Trójmiasta, dumnego klejnotu Rzeczypospolitej.

W dniu wczorajszym okrutna nienawiść osierociła Gdańsk z jego wspaniałego Gospodarza. Prezydent Paweł Adamowicz był niezastąpionym współtwórcą materialnego i duchowego piękna tego miasta. Nikt z nas nie może pogodzić się z tą stratą. Wszyscy dziś czujemy się Gdańszczanami.

Jako członkowie społeczności akademickich we wszystkich ośrodkach uniwersyteckich, chcemy dziś wykrzyczeć nasz zdecydowany sprzeciw wobec szerzenia i tolerowania w życiu publicznym naszego kraju nienawiści, zakłamania i nietolerancji.

Andrzej Legocki

Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

Warszawa, 15 stycznia 2019

Pawe Adamowicz

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.