XI Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa:

XI Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa odbędzie się w Kijowie w dniach 3 - 5 września 2018. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznej konferencji. Zapraszamy na stronę internetową konferencji

Historia Konferencji:

Konferencje im. Jakuba Karola Parnasa organizowane są co dwa lata, do roku 2012 na przemian w Polsce i na Ukrainie. Pierwsza Konferencja odbyła się w roku 1996 we Lwowie i połączona była z uroczystością wmurowania tablicy pamiątkowej w budynku, w którym w latach 1920-1941 pracował Jakub K. Parnas. Tablicę tę ufundowali polscy biochemicy ku czci tego wielkiego uczonego. Następne konferencje odbyły się w Gdańsku (1998), we Lwowie (2000), we Wrocławiu (2002), w Kijowie (2005), Krakowie (2007), Jałcie (2009) i Warszawie (2011) po raz pierwszy konferencja została zorganizowana przez trzy towarzystwa biochemiczne: Polskie, Ukraińskie i Izraelskie.

Archiwum:

• 10th Konferencja im. Jakuba Karola Parnasa, Wrocław, Polska, 10 - 12 July, 2016

Organizator: prof. Andrzej Dżugaj

Sreszczenia: Acta Biochimica Polonica 2, 2016

Komitetowi Naukowemu Konferencji przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Dżugaj

Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczyła prof. dr hab. Maria Jolanta Rędowicz

Streszczenia: Acta Biochimica Polonica, Supplement 1, 2011

Organizator: prof. Piotr Laidler
Streszczenia: Acta Biochimica Polonica, Supplement 2, 2007

• 5th Parnas Conference, "Molecular Mechanisms of Cellular Signaling", April 26-29, 2005, Kyiv, Ukraine

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.