Fundacja Nauki Polskiej rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do konkursu o Polskie Honorowe Stypendium im. Aleksandra von Humboldta. O stypendium mogą ubiegać się niemieccy uczeni planujący pobyt badawczy w polskiej jednostce naukowej.

Stypendium mogą otrzymać aktywni naukowo, wybitni niemieccy uczeni posiadający stanowisko profesora, którzy chcą przyjechać do Polski na kilkumiesięczne pobyty naukowe.

Konkurs jest skierowany do przedstawicieli wszystkich dziedzin nauki.

Kandydatów do stypendium mogą zgłaszać wyłącznie polscy naukowcy.

Dofinansowanie oferowane przez FNP wynosi 4 000 € miesięcznie. Stypendium jest przyznawane na okres od 3 do 6 miesięcy.

Aby zgłosić kandydata do stypendium należy wypełnić wniosek dostępny na stronie FNP, http://www.fnp.org.pl/oferta/humboldt

Termin zgłaszania kandydatur upływa 30 września 2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku 2017 r.