Do udziału w Jubileuszowej – 20. edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko naukowej zaprasza Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyjątkowe Dni Książki odbywać się będą w dniach 15 – 17 listopada 2016 r. w zabytkowych wnętrzach Collegium Maius przy ul. A. Fredry 10.

Organizatorzy przewidzieli szereg wydarzeń towarzyszących, m. in. spotkania autorskie, promocje książek, panele dyskusyjne na temat szeroko pojętego prawa autorskiego, efektywnej komunikacji naukowej oraz studencki kiermasz „Książka za książkę” i tradycyjnie Forum Wydawców

Podczas Poznańskich Dni Książki już po raz czwarty ogłoszony jest Konkurs na Najlepszą Książkę Popularnonaukową; patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Poznania.

Ponadto w trakcie wydarzenia rozstrzygnięte zostaną inne tradycyjne konkursy:

• na Najlepszą Książkę Akademicką (o puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Puchar JM Rektora UAM)
  • o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki.

Wszystkie materiały: warunki uczestnictwa, formularze zgłoszeniowe, informacje na temat konkursów znajdują się na naszej stronie internetowej www.press.amu.edu.pl.