logo PTBIOCH

logo FEBS
Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaprasza na obrady
VII Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Młodych Naukowców i XXII Ogólnopolską Konferencję Studenckich Kół Naukowych Uczelni Medycznych. Konferencja odbędzie się w dniach 6 - 8 kwietnia b.r na terenie Centrum Naukowej Informacji Medycznej ul. K. Marcinkowskiego 2-6.
Studenckie Towarzystwo Naukowe (STN) jest organizacją, której nadrzędnym celem jest zachęcanie studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu do prowadzenia badań naukowych oraz pomoc w realizacji projektów badawczych z zakresu medycyny, a także nadzór nad działalnością Studenckich Kół Naukowych.
Najważniejszym wydarzeniem, spośród wszystkich koordynowanych przez STN akcji, jest corocznie organizowana Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa Młodych Naukowców, podczas której studenci mają okazję zaprezentować wyniki swoich badań, podzielić się doświadczeniami jak również zdobyć cenne nagrody. Studenci z polskich i zagranicznych uczelni medycznych mają okazję zaprezentować prace zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Konferencja to nie tylko czas na prezentację swojego dorobku, ale również spotkania towarzysko-naukowe. Coroczną tradycją staje się kawiarenka naukowa, podczas której kilka pokoleń lekarzy, od seniorów, przez praktyków, do studentów, wymienia się spostrzeżeniami na temat współczesnej medycyny i jej osiągnięć.
 
Trzydniowe obrady oraz warsztaty wieńczy Uroczysta Gala w zabytkowych salach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum. Wśród zaproszonych gości wymienić należy JM Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prorektorów i Dziekanów wszystkich wydziałów naszej Uczelni, Gościa Honorowego oraz przedstawicieli instytucji patronackich i sponsorów.
 
Od trzech lat, Gala jest także okazją do ogłoszenia dziesięciu najbardziej aktywnych kół naukowych Uczelni i nagrodzenia koła naukowego z najwyższą punktacją oraz najwyższym wskaźnikiem PC, który ukazuje wydajność członków koła.
 
W ubiegłorocznym wydarzeniu uczestniczyło blisko 700 studentów z polskich i zagranicznych uczelni medycznych. Zmagania młodych naukowców oceniali wybitni profesorowie, doktorzy i lekarze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar -

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II " - Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00.

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.II ". Webinar on-line odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., o godz. 13:00

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

NOWY PRZEWODNICZĄCY SEKCJI TKANKI ŁĄCZNEJ

Dr hab. n. med. Jacek Drobnik (profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Zakładu Patofizjologii i Katedry Patologii Ogólnej i Doświadczalnej) został nowym Przewodniczącym Sekcji Tkanki Łącznej Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Jacek Drobnik jest absolwentem Wydziału Lekarskiego...

więcej więcej