Fundacja Tygodnika "Polityka" prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Celem inicjatorów jest znalezienie, wybór i ujawnienie  utalentowanych, otwarych intelektualnie ludzi i popularyzowanie ich, jako badaczy, ich pracy naukowej, osiagnięć. Tygodnik "Polityka" czeka na zgłoszenia kandydatów rozszerzających swoja pracą wiedzę w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

Warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 20 tys. zł oraz 10 nagród finałowych jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego w witrynie tygodnika www.polityka.pl/stypendia. Tam także dostępny jest Regulamin Konkursu oraz informacje o Kapitule Konkursu.

Organizatorzy Konkuru czekają na zgłoszenia do 18 czerwca b.r

W ciągu szesnastu lat trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika "Polityka", którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 272 naukowców kwotą ponad 6 mln 112 tys. zł.