12 maja Uniwersytet Jagielloński obchodzi swoje święto - rocznicę założenia uczelni przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku.

Obchody Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczną się o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej od złożenia wieńców i kwiatów na grobach Fundatorów naszej Uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.

W auli Collegium Novum UJ o godz. 11.00 rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego tytuł doktora honoris causa naszej uczelni odbierze prof. Maria Delaperrière.

Uroczystości zakończy spektakl pt. "Leć nade mną Wenus" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” oraz koncert Chóru Akademickiego Camerata Jagellonica, które odbędą się o godz. 18.00 na dziedzińcu Collegium Maius UJ.

Wejście na koncert z okazji Święta UJ jest bezpłatne, ale konieczne jest wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.uj.edu.pl/pracownicy/zgloszenia (formularz jest dostępny tylko dla zalogowanych pracowników UJ).

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00