nob 2022 7t

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 24 lutego 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "Aldolaza i fruktozo bisfosfataza – „moonlighting proteins”; wielofunkcyjność to nie praca po godzinach" zostanie wygłoszony przez prof Dariusza Rakusa z Zakładu Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona):

Dariusz Rakus studiował biologię na Uniwersytecie Wrocławskim i tamże obronił rozprawę doktorską z zakresu kinetyki enzymatycznej. Po ukończeniu stażu podoktorskiego na Iowa State University i University of Leipzig zaniedbał trochę czystą biochemię i skierował się ku biologii komórki. Od 2006 roku kieruje Zakładem Fizjologii i Neurobiologii Molekularnej Uniwersytetu Wrocławskiego. W centrum zainteresowań grupy, którą kieruje znajdują się badania mechanizmów odpowiedzialnych za tworzenie wieloskładnikowych kompleksów białkowych, których trzon stanowią enzymy metabolizmu węglowodanów. Obecne jego badania koncentrują się na próbach zrozumienia, w jaki sposób defekty enzymów wielofunkcyjnych (“moonlighting proteins”) oraz zaburzenia oddziaływań enzymów glikolizy i glukoneogenezy z ich komórkowymi partnerami wpływają na komunikację pomiędzy komórkami, związane z wiekiem upośledzenie pracy serca, neurodegenerację oraz rozwój fenotypu metabolicznego typowego dla nowotworów.

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar - "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I "

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną "Molekularne podłoże patofizjologii nowotworów i terapii przeciwnowotworowych cz.I ". Webinar on-line odbędzie się 11 kwietnia 2024 r., o godz. 12:00