Szanowni Państwo,

Prosimy o przesyłanie kandydatur do nagrody im. Witolda Drabikowskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i firmy Merck za najlepszą pracę doktorską z biochemii wykonaną w polskiej instytucji badawczej, na podstawie której przyznanie stopnia doktora przez właściwą radę naukową nastąpiło w 2021 roku.

Nagroda obejmuje premię pieniężną ufundowaną przez firmę Merck Sp. z o.o. oraz opublikowanie tez doktoratu na łamach kwartalnika "Postępy Biochemii".

Zgłoszenia kandydatów do Nagrody może dokonać każdy pracownik naukowy ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem profesora.

Zgłoszenie należy przesyłać na adres e-mail: biuro@ptbioch.edu.pl

Zgłoszenie winno zawierać

1. a) list przewodni od osoby zgłaszającej pracę według formularza zgłoszeniowego. (dostępnego rówież w zakładce Nagrody i Stypendia / W. Drabikowskiego)
  2. b) plik pracy doktorskiej w formacie PDF
  3. c) kopie recenzji w formacie PDF.

Ogłoszenie o przyznaniu Nagrody nastąpi do 31 sierpnia.

Przewodnicząca Komisji Nagrody

Prof. dr hab. Wiesława Jarmuszkiewicz

prof. dr hab. Wiesława Jarmuszkiewicz
Zakład Bioenergetyki
Instytut Biologii Molekularnej i Biotechnologii
Wydział Biologii
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6
tel.: +61-8295881

Wieslawa Jarmuszkiewicz, Prof. PhD
Department of Bioenergetics
Institute of Molecular Biology and Biotechnology
Faculty of Biology
Adam Mickiewicz University in Poznan
Uniwersytu Poznanskiego 6
61-614 Poznan, Poland
Tel.: +48-61-8295881

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i leczeniu chorób"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i terapii chorób ". Webinar on-line odbędzie się 14 marca 2024 r., o godz. 12:00.