logo PTBIOCH

logo FEBS

Oglądaj na YouTube

Jan Paczesny był uczestnikiem Indywidualnych Studiów Przyrodniczych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2009 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Chemii (maxima cum laude). Doktorat z chemii fizycznej obronił z wyróżnieniem w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2012 roku (promotor prof. Robert Hołyst). W 2016 roku rozpoczął staż podoktorski w grupie profesora Bartosza Grzybowskiego w Korei Południowej. Wrócił do Warszawy w 2018, a od 2020 roku jest kierownikiem zespołu „Żywe materiały” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Jan Paczesny jest współautorem ponad 40 prac naukowych, 10 patentów (w tym międzynarodowych) i 2 wniosków patentowych. Na swoje badania otrzymał dofinansowanie z NCN, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz FNP. Otrzymał także szereg nagród i stypendiów, w tym stypendium Międzynarodowej Fundacji Matsumae, nagrodę czasopisma Polityka oraz stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców.

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i leczeniu chorób"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na kolejną sesję wykładową zatytułowaną " Nowe narzędzia badawcze w diagnostyce i terapii chorób ". Webinar on-line odbędzie się 14 marca 2024 r., o godz. 12:00.

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

SEKCJA KWASÓW NUKLEINOWYCH

Polskie Towarzystwo Biochemiczne informuje o zakończeniu kierowania Sekcją Kwasów Nukleinowych przez Profesora Jana Barciszewskiego z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Profesor Jan Barciszewski pełnił funkcję kierownika Sekcji Kwasów Nukleinowych przez kilkanaście lat. Jego...

więcej więcej