nob 2022 10t

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego webinaru zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne, który odbędzie się 19 maja 2022, o godz. 13:00, na platformie ZOOM_WEBINAR.

Wykład pt. "How to avoid a cell death by lipid peroxidation? Deciphering inhibition of ferroptosis", zostanie wygłoszony przez dr Karolinę Mikulską-Rumińską z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o rejestrację (ilość miejsc ograniczona):

wykład w języku angielskim

Zarejestruj się na platformie Zoom

Dr Karolina Mikulska-Rumińska jest absolwentką fizyki medycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wykorzystuje ona narzędzia biofizyki obliczeniowej. Ostatnie 6 lat poświęciła na badanie procesu ferroptozy występującego m.in. w chorobach Parkinsona, nowotworach, astmie czy w sepsie. Jej publikacje zawierające przełomowe odkrycia nad zjawiskiem ferroptozy zostały opublikowane m.in. w Cell czy Nature Chem. Biol. i są szeroko cytowane na całym świecie. Odbyła ona dwa międzynarodowe staże naukowe: na EPFL (Szwajcaria) oraz na uniwersytecie w Pittsburghu (USA) oraz staż w firmie ADAMED. Brała udział w wielu grantach, w tym w 8 jako kierownik (PRELUDIUM, SONATA NCN). Jest beneficjentką wielu stypendiów, m.in. tegorocznej edycji L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki w kategorii habilitacyjnej. Jest polską kandydatką do międzynarodowej nagrody L'Oréal-UNESCO International Rising Talents. Ostatnio, została wymieniona na liście stu najbardziej inspirujących Polek roku 2021 wg „Forbes Women”.

Składki członkowskie w roku 2022

Przypominamy, że składki członkowskie za rok bieżący należy opłacić do 31 marca. Wysokość składek roku 2022: pełna - 100 zł ulgowa - 50 zł małżeńska - 150 zł Do skorzystania ze składek ulgowych uprawnieni są: studenci, doktoranci oraz emeryci zainteresowani prenumeratą Postępów Biochemii. Zwracamy się...