W dniu 27 czerwca 2022 r. w Instytutu Nenckiego PAN odbył się wernisaż wystawy 4 edycji projektu Art & Science “Sztuka Powstania życia”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Kuratorami wystawy byli pracownicy Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. Mirosław Pawłowski, dr hab. Magdalena Uchman i dr Piotr Woroniec Jr. Wystawa ma międzynarodowy wymiar, gdyż do tej edycji Projektu zaproszono artystów z Węgier, Szwecji, Korei, USA, Meksyku, Argentyny, Słowacji i Francji. Oprócz wybitnych artystów z całego świata w wystawie tradycyjnie biorą udział twórcy z wielu instytucji artystycznych w Polsce m.in. z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Sztuki ze Szczecina. Gośćmi specjalnymi wystawy były dr Aleksandra Owczarek i dr Karolina Zimna-Stelmaszewska z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie oraz dr Marcin Pazera z Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Prace prezentowane na wystawie opublikowano w katalogu, którego autorem jest prof. Mirosław Pawłowski. Wystawę można oglądać w Instytucie Nenckiego PAN do końca sierpnia br.

Zapraszamy!

72A9715E 40CC 442B 83E0 143C2FB3671B

Wybrano władze Oddziału Warszawskiego na kolejną kadencję.

W dniu 28 września br. w IBB PAN odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Wybrano na nim nowe władze Oddziału.