Szanowni Państwo,

Od 2010 roku Komisja Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk organizuje doroczne sympozja zatytułowane „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”.

Sympozja te są miejscem spotkań zarówno członków Komisji, jak i młodych naukowców największych wrocławskich Uczelni związanych z różnymi dyscyplinami nauki mającymi wpływ na rozwój technik, metod i procedur biomedycznych. Corocznie gościmy również przedstawicieli ośrodków akademickich z innych rejonów Polski.

W bieżącym, 2019 roku zapraszamy do Uniwersytetu Wrocławskiego do dobrze znanego wrocławianom miejsca – Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz budynku Instytutu Biologii Eksperymentalnej przy ulicy Kanonia 6/8. Spotkamy się w dniach 14-15 czerwca. Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 12, a inauguracje jest planowana na godzinę 13:00.

Informacje dotyczące Sympozjum znajdują się na stronie: www.sympozjumkib.umed.wroc.pl.

Mamy nadzieję, że tak jak poprzednich latach Sympozjum stanie się miejscem wymiany poglądów i nawiązania owocnej współpracy przez młodych i bardziej dojrzałych badaczy z niemal wszystkich wrocławskich uczelni oraz uczonych  z  Zielonej Góry, Opola i Katowic.

Do zobaczenia w czerwcu w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. Dariusz Rakus

Komunikat 2019 1

plakat A4 1

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.