Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej Konferencji Parnasowskiej, poniżej podstawowe informacje dotyczące Konferencji.

XI Konferencja im.Jakuba Karola Parnasa, Young Scientists Forum 'Biochemistry and Molecular Biology for Innovative Medicine'.

Organizatorzy:

Główny organizator Konferencji: Ukraińskie Towarzystwo Biochemiczne Prezes Serhiy Komisarenko

Współorganizatorzy:

Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Izraelskie Towarzystwo Biochemii i Biologii Molekularnej

Miejsce i czas trwania konferencji:

Kijów, Ukraina, 3-5 września 2018

Fee:

uczestnicy do 35 roku życia 50 euro pozostali 75 euro. Fee obejmuje: koszt rejestracji, materiałów zjazdowych oraz „get-together party”

Rejestracja: (http://parnas.bioinfo.org.ua) rejestracja oraz abstrakt do 15 czerwca

Biuro Zjazdu:

Organizing Committee (LOC) of the Ukrainian Biochemical Society (UBS) is sitting in Palladin Institute of Biochemistry (PIB).Address: 9, Leontovicha Street, Kyiv-30, 01030, Ukraine. Tel: +38044-2345974, Fax: +380-44-2796365.Contacts (additional to Prof.Komisarenko):

Main contact: Dr. Volodymyr Chernyshenko. Tel: +38044-2355172, +38067-5906710, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Irina Chernysh: Tel: +380-44-2353137, E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Prof. Tetiana Borisova (foreign UBS secretary): Tel: +380-44-2343254, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce obrad:

Taras Shevchenko National University of Kyiv (University No1 in Ukraine).

Wstępny program:

9 sesji trzy prowadzone przez stronę ukraińską, trzy przez izrelską i trzy stronę przez stronę polską

2 wykłady plenarne (każdy po 50 min),

3 “keynote speakers” (każdy po 30 min) ,

27 młodych wykładowców 15min. wykład +5 min na dyskusję ,

Każda ze stron zaproponuje 9 wykładowców poniżej 35 roku życia.

4 krótkie wystąpienia po 5 min. spośród autorów najlepszych posterów.

Sesja posterowa dla wszystkich uczestników konferencji.

Sesje prowadzone przez polskich profesorów:

Profesor A. Szewczyk, sesja pt. “Intracellular signaling”

Profesor G. Węgrzyn, sesja pt. “Molecular biology of bacteria and bacteriofages”

Profesor A. Sybirny, sesja pt. "Metabolic engineering in construction of the advanced biotechnological producers".

Polski “keynote speaker” Prof. Przemysław Juszczynski

Wykładowcy oraz prowadzący sesję mają zagwarantowany zwrot kosztów podróży, zakwaterowanie na czas trwania Konferencji, młodzi poniżej 35 roku życia w Domach Studenckich, pozostali w Hotelach I oczywiście nie płacą Fee.

Andrzej Dżugaj

Współorganizator ze strony polskiej

FEBS2018

"O nauce w Polsce – zamyślenie"