aas1

11 maja 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finisaż wystawy Art & Science. Wystawa wcześniej była pokazywana w Instytucie Nenckiego PAN oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wystawa jest wynikiem Sympozjum/Warsztatów Art & Science „Obrazowanie biologiczne: inspiracje niewidzialnym światem”, które odbyło się w 2017 roku na Stacji Hydrobiologicznej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach. Wystawie towarzyszyło wydanie książki opisującej w/w projekt (ISBN 978-83-7996-527-4). Instytut był reprezentowany przez Adama Szewczyka oraz Hannę Fabczak (Prezes Fundacji Nenckiego). Uniwersytet Rzeszowski reprezentował Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Marek Koziorowski oraz władze Wydziału Sztuki Antoni Nikiel, Marek Olszyński oraz Magdalena Uchmann.

aas2

Wydarzenie naukowe w Oddziale Wrocławskim

Szanowni Państwo, Od 2010 roku Komisja Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk organizuje doroczne sympozja zatytułowane „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”. Sympozja te są miejscem spotkań zarówno członków Komisji, jak i młodych...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.