W Dniach 5-6 maja tego roku odbyło się 7 już spotkanie Ambasadorów Edukacyjnych FEBS.
Spotkanie było poświęcone w dużym stopniu problemom oceny postępów w nauce w czasach rozwijających się technologii emulacji języka naturalnego, takich jak metody oparte na GPT. Tematowi temu poświęcony był panel “ChatGPT in teaching and learning — David Smith (UK) and Henner Gimpel (Germany)”. Dla równowagi omawiano również możliwości wspomagania nauczania biochemii nowoczesną technologią, jak wirtualna rzeczywistość czy druk 3D jako źródło modeli strukturalnych. Ważne dyskusje dotyczyły też etycznych zagadnień uprawiania nauki i metod przekazywania właściwych postaw, czego podsumowaniem była dyskusja „Training of young scientists regarding ethical issues in research and good lab practices”. Spotkanie było jak zwykle pełne dobrej energii i stanowiło doskonałą wymianę doświadczeń.

wilnoAmb