W dniu 20 lipca br. o godzinie 19:00 w Galerii BWA w Rzeszowie odbył się wernisaż pierwszej wystawy projektu Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”. Partnerem projektu jest Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Głównymi współorganizatorami projektów Art & Science są od 5 lat są Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Fundacja Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych. Artyści, blisko 70, zaproszeni do projektu Art & Science „Sztuka Apoptozy – Art of Apoptosis”, przygotowali prace odnoszące się do tematyki apoptozy i są punktem wyjścia do rozważań nad tymczasowością życia. Wystawa do zobaczenia do 6 sierpnia br. w rzeszowskim BWA.

Więcej info: