Startuje kolejna odsłona przeglądu dokumentów o największych umysłach epoki! Docs + Science oraz Fundacja dla AGH zapraszają na kolejną edycję tego niezwykłego wydarzenia! Zeszłoroczny pokaz niezwykłych filmów dokumentalnych prezentujących sylwetki najwybitniejszych umysłów epoki okazał ię sukcesem organizacyjnym. Fundacja dla AGH wspólnie z Krakowską Fundacją Filmową  zapraszają na nowy cykl z serii Docs+Science. Pionierzy.

PIONIERZY to seria filmowych spotkań z wybitnymi naukowcami. Pomysłodawcą i twórcą wydarzenia jest dziennikarz naukowy, Karol Jałochowski. Obecny cykl będzie się składał się z trzech filmów o współczesnych myślicielach obdarzonych odwagą podważania obowiązujących paradygmatów. Z dala od akademickich sal, w wybranych przez siebie miejscach, bohaterowie poszczególnych odcinków rozważają fundamentalne kwestie dotyczące rzeczywistości. Seria została wyprodukowana przez tygodnik POLITYKA przy wsparciu Centrum Technologii Kwantowych Narodowego Uniwersytetu Singapuru kierowanego przez Artura Ekerta – instytucji naukowej patronującej temu międzynarodowemu przedsięwzięciu.

Harmonogram spotkań, i szczegóły dotyczące przeglądu na stronie: http://madreksiazki.org/kategorie/filmy/docsscience-pionierzy-sezon-2/