logo PTBIOCH

logo FEBS

W dniach 19-20 października 2017 roku w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN przy ul. A. Pawińskiego 5 w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Neurochemiczna pt. „Advances in molecular and epigenetic mechanisms in neurodegeneration and neuroinflammation: novel therapeutic approaches" organizowaną przez Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN oraz Komitet Nauk Neurologicznych PAN.

Organizatorzy zapraszają do udziału w obradach Konfrerencji członków Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i jego sympatyków oraz zainteresowanych tematyką Konferencji.

Celem Sympozjum jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowych dotyczących molekularnych mechanizmów neurodegeneracji. Zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z najnowszym spojrzeniem na patogenezę i diagnostykę chorób neurodegeneracyjnych oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. Intencją organizatorów jest również wymiana doświadczeń w badaniach zmierzających do opracowania nowych strategii terapeutycznych w zapobieganiu zaburzeniom poznawczym oraz w poszukiwaniu nowych skutecznych związków cytoprotekcyjnych w leczeniu chorób neurorozwojowych i neurodegeneracyjnych.

Tegoroczne Sympozjum odbywa się przy wsparciu International Society for Neurochemistry (ISN).

Program naukowy i informacje o Sympozjum znajdą Państwo na stronie:

http://neuroconf2017.com.pl

Plakat konferencji

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Poznańskim

Wydarzenie w O/Poznańskim

W imieniu Oddziału Poznańskiego PTBioch i Sekcji Kwasów Nukleinowych PTBioch zapraszamy do uczestnictwa w wykładach o tematyce związanej z kwasami nukelinowymi w auli Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN (wejście od ulicy Henryka Wieniawskiego). Wykłady w języku angielskim. W piątek, 10.5. o godz....

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

WSPOMNIENIE: ANNA WOJTCZAK

W maju br. mija 12 rocznica pożegnania prof. Anny Wojtczak. Profesor Anna Wojtczak była związana z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego od czasu studiów na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1954 r., gdy Instytut przeniósł się do Warszawy, powróciła razem z...

więcej więcej