Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-SP2/17 na projekty w programie „Studiujesz? Praktykuj!”, skierowany do szkół wyższych. Uczelnie we współpracy z przedsiębiorcami stworzą i zrealizują wysokiej jakości praktyki i staże związane bezpośrednio z kierunkami studiów.

Każdy z dofinansowanych projektów ma trwać od 12 do 24 miesięcy i obejmie ostatnie semestry studiów. Zakresy tematyczne staży będą bezpośrednio związane z kierunkami studiów, zapewniając tym samym praktyczne wykorzystanie efektów kształcenia podczas wykonywania zadań w czasie praktyk. Minimalny wymiar stażu ma wynosić 120 godzin i obejmie co najmniej 20 godzin zadań stażowych w tygodniu.

W postępowaniu mogą brać udział szkoły wyższe kształcące co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych. Uczelnia aplikująca o środki musi spełniać warunki opisane w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie NCBR.

Budżet przewidziany na konkurs to 150 mln zł.
Wnioski w konkursie będą przyjmowane od 6 marca do 7 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji uzyskać można na NCBR: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy---aktualne-nabory/konkurs-nr-powr030100-ip08-00-sp217/

parnas 2017

2017AdvCourse

"O nauce w Polsce – zamyślenie"