W dniach 21-22 września odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Magnetic nanoparticles in hyperthermia and related applications”. Organizatorami konferencji są: europejska organizacja COST, międzynarodowa akcja COST Radiomag TD1402 oraz Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku, jako partner tej akcji. Prezentacja referatów w formie ustnej oraz posterowej odbywać się będzie w budynku Instytutu Chemii w kampusie uniwersyteckim przy ulicy Ciołkowskiego 1K.

Problematyka konferencyjna zawiera się w punktach:

• Synteza nanocząstek magnetycznych
  • Charakterystyka nanocząstek magnetycznych
  • Zastosowanie nanocząstek w hipertermii magnetycznej
  • Inne zastosowania nanocząstek magnetycznych

Formularze zgłoszenia dla uczestników jak I słuchaczy, program konferencji, informacje pod linkiem:

XXII GLIWICE SCIENTIFIC MEETINGS

XXII Gliwickie Spotkania Naukowe już niedługo, w dniach 16 - 17 listopada 2018 r. Cykliczne wydarzenie naukowe umieszczane od lat w dorocznym, nie tylko polskim kalendarzu konferencyjnych spotkań ma szczegółowy program i znamienitych wykładowców; link poniżej!...

Konkurs na Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego ogłasza konkurs na stanowisko Redaktora Naczelnego Postępów Biochemii