Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego powierzył mi obowiązek kierowania pracami Komisji Konkursowej ZG PTBioch. przyznającej stypendia im. prof. Janiny Opieńskiej - Blauth studentom - autorom prac zgłaszanym na najbliższy, już III Kongres BIO 2018 w Gdańsku (51 Zjazd PTBioch).

Zachęcam młodych adeptów nauki do skorzystania z przyjaznych zasad ubiegania się o stypendium w tegorocznej edycji Konkursu; nagroda umożliwia zwolnienie z opłaty kongresowej, zwrot kosztów podróży, i zapewnienie pobytu podczas obrad Kongresu, w Gdańsku we wrześniu b.r.

Regulamin Konkursu znajduje się w witrynie PTBioch:

https://www.ptbioch.edu.pl, w zakładce: Nagrody i Stypendia.

Termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu mija o północy 15 maja lub 29 czerwca b.r. (zasada identyczna z ogólnymi warunkami nadsyłania streszczeń określonymi przez Organizatora III Kongresu BIO).

Gotowość uczestnika Konkursu do wygłoszenia pracy lub wybór wyłącznie formy posterowej decyduje o wczesnym lub późnym terminie nadesłania zgłoszenia na Konkurs.

Gotowość wygłoszenia pracy przez potencjalnego stypendystę nie jest równoznaczna z pewnością zakwalifikowania pracy do ustnej prezentacji przez organizatora sesji.

Zgłoszenia na Konkurs można przesyłać na poniższy adres elektroniczny i pocztowy.

Ze słowami serdeczności,

Dr n. przyr. Teresa Wesołowska

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka PUM

Ul. Broniewskiego 24,

71-460 Szczecin

Oddział Warszawski z żalem zawiadamia o śmierci Profesor Barbary Tudek

Nieobecna Pani Profesor Barbara Tudek! W Warszawie, 1 marca b.r. zmarła po długiej chorobie Pani prof. dr hab. Barbara Tudek, naukowiec Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Wspomnienie przejęłam ze strony Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poznałam Panią...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.