Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego powierzył mi obowiązek kierowania pracami Komisji Konkursowej ZG PTBioch. przyznającej stypendia im. prof. Janiny Opieńskiej - Blauth studentom - autorom prac zgłaszanym na najbliższy, już III Kongres BIO 2018 w Gdańsku (51 Zjazd PTBioch).

Zachęcam młodych adeptów nauki do skorzystania z przyjaznych zasad ubiegania się o stypendium w tegorocznej edycji Konkursu; nagroda umożliwia zwolnienie z opłaty kongresowej, zwrot kosztów podróży, i zapewnienie pobytu podczas obrad Kongresu, w Gdańsku we wrześniu b.r.

Regulamin Konkursu znajduje się w witrynie PTBioch:

https://www.ptbioch.edu.pl, w zakładce: Nagrody i Stypendia.

Termin przyjmowania zgłoszeń do Konkursu mija o północy 15 maja lub 29 czerwca b.r. (zasada identyczna z ogólnymi warunkami nadsyłania streszczeń określonymi przez Organizatora III Kongresu BIO).

Gotowość uczestnika Konkursu do wygłoszenia pracy lub wybór wyłącznie formy posterowej decyduje o wczesnym lub późnym terminie nadesłania zgłoszenia na Konkurs.

Gotowość wygłoszenia pracy przez potencjalnego stypendystę nie jest równoznaczna z pewnością zakwalifikowania pracy do ustnej prezentacji przez organizatora sesji.

Zgłoszenia na Konkurs można przesyłać na poniższy adres elektroniczny i pocztowy.

Ze słowami serdeczności,

Dr n. przyr. Teresa Wesołowska

Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka PUM

Ul. Broniewskiego 24,

71-460 Szczecin

Wydarzenie w Oddziale Poznańskim

W ramach programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze" 25 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład kolejnego prelegenta Pana Prof. Jerzego Żołądzia. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zamieszczamy notatkę oraz zdjęcia z wykładu.

Zmiana siedziby Biura Zarządu Głównego PTBioch.

Szanowni Państwo, zawiadamiamy, że od dnia 1 czerwca 2019, Biuro Zarządu Głównego PTBioch. mieści się w lokalu nr 6, I piętro w dawnej części hotelowej Instytutu Biologii Doświadczalnej (południowa strona budynku zwierzętarni). Adres korespondencyjny pozostaje bez zmian.