Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr. hab. Paweł Grata. Wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. Adam Szewczyk (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, Warszawa, Polska Akademia Nauk) „Czy biologia molekularna może inspirować artystów?”; dr Anna Steliga (Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski) „Czy „Edunia” przetrwa „Mona Lisę”? O „trzeciej kulturze”, czyli awangardzie naszych czasów” oraz prof. Zbyněk Janáček (Uniwersytet Ostrawski, Czechy) „Obrazy umysłu-umysł w obrazach”.

PROGRAM SPOTKANIA:

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na sesję wykładową zatytułowaną "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny". Webinar on-line odbędzie się 28 lutego 2024 r., o godz. 13:15

SEKCJA STARZENIA I ŚMIERCI KOMÓRKI: NOWE WŁADZE

W dniu 15 lutego br. na zebraniu Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wybrano nowe władze Sekcji Starzenia i Śmierci Komórki. Dr hab. Grażyna Mosieniak i dr hab. Anna Bielak-Żmijewska, profesor Instytutu Nenckiego PAN zostały powołane na Przewodniczące Sekcji Starzenia i...