Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali Hoyera (Collegium Anatomicum UMP, ul. Święcickiego 6, Poznań). Załączam plakat zawierający aktualny program wykładów.

Dalsze informacje zawarte są na stronie https://www.facebook.com/BiosferaSKN/ oraz https://www.facebook.com/PoznanskaMedycynaLaboratoryjna/photos/a.298646990260517/1391593480965857/?type=3&theater

Z wyrazami szacunku,

Michał Rurek
sekretarz Oddziału

Szanowni Państwo,

Od 2010 roku Komisja Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk organizuje doroczne sympozja zatytułowane „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”.

Sympozja te są miejscem spotkań zarówno członków Komisji, jak i młodych naukowców największych wrocławskich Uczelni związanych z różnymi dyscyplinami nauki mającymi wpływ na rozwój technik, metod i procedur biomedycznych. Corocznie gościmy również przedstawicieli ośrodków akademickich z innych rejonów Polski.

W bieżącym, 2019 roku zapraszamy do Uniwersytetu Wrocławskiego do dobrze znanego wrocławianom miejsca – Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz budynku Instytutu Biologii Eksperymentalnej przy ulicy Kanonia 6/8. Spotkamy się w dniach 14-15 czerwca. Rejestracja uczestników odbywać się będzie od godziny 12, a inauguracje jest planowana na godzinę 13:00.

Informacje dotyczące Sympozjum znajdują się na stronie: www.sympozjumkib.umed.wroc.pl.

Mamy nadzieję, że tak jak poprzednich latach Sympozjum stanie się miejscem wymiany poglądów i nawiązania owocnej współpracy przez młodych i bardziej dojrzałych badaczy z niemal wszystkich wrocławskich uczelni oraz uczonych  z  Zielonej Góry, Opola i Katowic.

Do zobaczenia w czerwcu w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. Dariusz Rakus

Komunikat 2019 1

plakat A4 1

Z prawdziwym żalem przyjmujemy smutną wiadomość i przekazujemy ją społeczności biochemików.
W Łodzi, dnia 21 marca b.r.zmarł  Prof. dr hab. n. med. Janusz Greger, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, aktywny także w strukturach Zarządu Głównego w kadencjach wcześniejszych, były kierownik Katedry Biochemii Lekarskiej Akademii Medycznej w Łodzi, a także były prorektor Uczelni oraz prodziekan Wydziału Lekarskiego AM w Łodzi.

Zachowując Go w serdecznej pamięci pochylamy głowy!

Rodzinie Zmarłego Profesora, Współpracownikom, Przyjaciołom, Znajomym składamy głębokie słowa współczucia;
nasze środowisko straciło zasłużonego naukowca i wychowawcę młodzieży akademickiej.

Szanowni Państwo,

Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego serdecznie Państwa zaprasza na wykład pt. "Stabilność metaboliczna mięśni szkieletowych człowieka w wysiłku fizycznym oraz zjawisko powysiłkowego nadstrzału fosfokreatyny", który wygłosi gość naszego Oddziału, referent programu "Nowe Horyzonty Przyrodnicze", prof. Jerzy Żołądź z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Wykład odbędzie 25 kwietnia b.r. (czwartek) o godz. 15.30 w sali Parter, na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Umultowska 89). W załączeniu przesyłam plakat dotyczący wspomnianego wydarzenia.

Łączę serdeczne pozdrowienia,

Michał Rurek
sekretarz Oddziału

W imieniu Organizatorów, zapraszamy do Torunia na Konferencję NaBioMat 2019, która odbędzie się e dniach 6 - 7 czerwca 2019.

Szczegółowe informacje o Konferencji znajdą Państwo na strinie:https://nabiomat.umk.pl/

Rejestracja uczestników potrwa do 31 marca

Spotkania Młodych w O/Poznańskim - BIOSFERA

Szanowni Państwo, W imieniu organizatorów wydarzenia, Studenckiego Koła "Biosfera" przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu uprzejmie informuję o zbliżającej się 10. edycji wykładów otwartych z cyklu Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu. Tegoroczne spotkania odbędą się 27 kwietnia b.r., w sobotę, w Sali...

Prof. dr hab. med. Włodzimierz Ostrowski nie żyje!

Wczoraj, w niedzielę 24 lutego 2019 r. w Krakowie odszedł na zawsze śp. Profesor Włodzimierz OSTROWSKI, lekarz, biochemik, mentor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, do roku 1996 kierownik zakladu, obecnie Katerdy Biochemii Lekarskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.