W dniu 30 maja 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu profesorowi Andrzejowi Legockiemu. Profesor Legocki jest wybitnym biochemikiem i organizatorem polskiej nauki zaangażowanym w działalność Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, którego był wieloletnim prezesem (2014-2022). Praca profesora Legockiego przyczyniła się do promocji biochemii w Polsce oraz wzmacniania współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Jego inicjatywy, taka jak organizacja m.in. Kongresu FEBS 2019 w Krakowie, miały istotny wpływ na rozwój polskiej biochemii oraz edukację naukową w tym obszarze. Na uroczystości władze Polskiego Towarzystwa Biochemicznego reprezentowała prof. Wiesława Jarmuszkiewicz. Panie Prezesie, serdecznie gratulujemy!

IMG 4540

Na zdjęciu: Prof. Andrzej Legocki (w środku) oraz prof. Jolanta Barańska oraz prof. Andrzej Dżugaj. Konferencja Parnasa w Kijowie w 2018 roku.