logo PTBIOCH

logo FEBS

30 stycznia b.r. o godz. 15.00 - w Krakowskim Oddziale odbył się na wykład prof. dr hab. Macieja Małeckiego „Cukrzyca epidemia XXI wieku - najważniejsze fakty o postępie w zakresie monitorowania i leczenia". Wykład, dostępny również on-line, odbędzie się w sali konferencyjnej Katedry Biochemii Lekarskiej CMUJ.

Wykład wygłosił prof. dr hab. Maciej Małecki, Dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych UJ CM, Prezes Polskiego Towarzystwa  Diabetologicznego. Wykład odbył się we wtorek, 30 stycznia b.r. o godz. 15.00, w sali konferencyjnej Katedry Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie na ul. Kopernika 7 i był transmitowany na platformie Zoom Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
 
W Polsce choruje na cukrzycę ok. 3 mln osób, tj. ponad 9% populacji, a szacuje się, że liczba chorych w najbliższych latach będzie rosła. Większość przypadków to cukrzyca typu 2, której w znacznym stopniu można zapobiegać. Wykład prof. dr hab. Macieja Małeckiego pozwoli bliżej poznać najnowsze postępy w kwestii diagnostyki i leczenia cukrzycy.
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.
 
Zarząd Krakowskiego Oddziału PTBioch

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar

Wydarzenie w O/Łódzkim - Zoom Webinar "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny"

Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Biochemicznego zaprasza na sesję wykładową zatytułowaną "Biochemia i biologia molekularna w najnowszych gałęziach biomedycyny". Webinar on-line odbędzie się 28 lutego 2024 r., o godz. 13:15

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

SEKCJA STARZENIA I ŚMIERCI KOMÓRKI: NOWE WŁADZE

SEKCJA STARZENIA I ŚMIERCI KOMÓRKI: NOWE WŁADZE

W dniu 15 lutego br. na zebraniu Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego wybrano nowe władze Sekcji Starzenia i Śmierci Komórki. Dr hab. Grażyna Mosieniak i dr hab. Anna Bielak-Żmijewska, profesor Instytutu Nenckiego PAN zostały powołane na Przewodniczące Sekcji Starzenia i...

więcej więcej