Europejska Federacja Towarzystw Biochemicznych (FEBS), której nasze Towarzystwo jest członkiem, przystąpiło do "Alliance for BioMedical Research in Europe" (BioMed Alliance). Ta dużą koalicja stara się wywierać nacisk na struktury Europejskie w celu poprawy finansowania obszaru nauk o życiu z funduszy europejskich. W ten nurt wpisuje się inicjatywa Koalicji aby zebrać dotychczasowe doświadczenia od tych z nas, którzy uzyskali lub próbowali uzyskać finansowanie z programu Horyzont 2020. W tym celu stworzono krótki sondaż internetowy. Prosimy wszystkich, którzy mieli szeroko pojęty kontakt z programem o wypełnienie ankiety.

Future Science Future Star Award

Dr Karolina Pierzynowska z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego znalazła się wśród czwórki finalistów, którzy walczyć będą o międzynarodową nagrodę Future Science Future Star Award. Zwycięzca zostanie wyłoniony w ostatnim etapie konkursu - publicznym głosowaniu,...