Prof. dr hab. Urszula Wojda jest członkiem międzynarodowego Konsorcjum, które otrzymało grant UE Horizon 2020 w konkursie FETOPEN: Research & Innovation Action, Novel Ideas for Radically New Technologies. Celem badań konsorcjum jest rozwój nowych strategii leczenia i diagnostyki choroby Alzheimera w oparciu o badania zmian glikobiologicznych. Projekt ArrestAD” uzyskał najwyższą z możliwych ocenę recenzentów (15/15).

W skład Konsorcjum projektu „ArrestAD” wchodzą jednostki:
Lider Konsorcjum: Universite Paris XII Val de Marne, Francja; The University of Liverpool, Anglia; Stichting Katholieke Universiteit, Holandia; Instytut Biologii Doświadczalnej im.
M. Nenckiego PAN; Fundacion de Investigacion del Cancer de la Universidad de Salamanca, Hiszpania; Assistance Publique - Hopitaux de Paris, Francja; Universitat Autonoma de Barcelona, Hiszpania; SCREENCELL Company.

Prof. Urszula Wojda ze swoją grupą, z Pracowni Badań Przedklinicznych o Podwyższonym Standardzie Centrum Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN im. Marcelego Nenckiego, będzie badała zależności miedzy czynnikami genetycznymi i proteomicznymi AD a zmianami glikozaminoglikanów w komórkach krwi, jako podstawę do rozwoju nowych strategii wczesnej diagnostyki AD. Próby krwi do badań dostarczy zespół prof. Tomasza Gabryelewicza z Oddziału Alzheimerowskiego Centralnego Klinicznego Szpitala MSWiA w Warszawie.

Pani prof. Urszula Wojda jest członkiem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.W roku 2014, zmieniając dotychczasowe formuły zjazdów PTBioch.  zorganizowała po raz pierwszy Kongres BIO, jednocząc we wspólnych obradach naukowców z czterech organizacji naukowych, tj. Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, Biologii Komórki, Biofizycznego i Bioinformatycznego.

Wybrano władze Oddziału Warszawskiego na kolejną kadencję.

W dniu 28 września br. w IBB PAN odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Wybrano na nim nowe władze Oddziału.