Narodowe Centrum Nauki przeznacza 65 mln zł na stypendia, staże naukowe i małe granty, i otwiera nabór do piątej edycji konkursu ETIUDA oraz pierwszej konkursów SONATINA i UWERTURA.

Naukowcy mogĄ ubiegać się o środki na staże w jednostkach zagranicznych, w tym także w zespołach realizujących granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Centrum ogłasza także konkurs MINIATURA na pojedyncze działanie naukowe, do którego nabór rozpocznie się w kwietniu 2017 roku.

ETIUDA 5 – stypendium w wysokości 4,5 tys. miesięcznie dla doktorantów przygotowujących rozprawę doktorską

Budżet edycji wynosi 10 mln zł

SONATINA 1 – stypendium dla naukowców ze stopniem doktora (uzyskany nie wcześniej niż 3 lata temu)

Budżet edycji 30 mln zł

UWERTURA – konkurs dla naukowców ze stopniem doktora, którzy kierowali projektem badawczym NCN

Budżet: 5 mln zł

MINIATURA - konkurs adresowany do osób ze stopniem doktora, które nie realizowały projektów badawczych. Dofinansowanie projektu to od 5 do 50 tys. zł

Nabór wniosków do 3 kwietnia 2017 r.

Budżet konkursu-20 mln zł

Szczegóły informacji: https://ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/konkursy/typy