logo PTBIOCH

logo FEBS

W Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie wręczono 29 czerwca 2017 r. dyplomy finalistom pierwszego konkursu Inkubator Innowacyjności+.

8 rozwiązań (7 projektów z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz projekt z Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie Sp. z o.o.) otrzymało środki finansowe tzw. Minigranty  w wysokości do 100 000 zł.

Laureatami zostali:

  1. prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski - „Opracowanie zestawu interpretacyjnego do optymalizacji leczenia HIV i HCV oraz boreliozy poprzez zastosowanie wirtualnych algorytmów i kodów QR w aplikacjach mobilnych”
  2. dr inż. Łukasz Kucharski - „Naturalny preparat antymikrobiologiczny”
  3. prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński - „Sposób wyrównywania niedoborów arsenu u mężczyzn poprzez modyfikację diety”
  4. prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski - „Octenisolv – środek do płukania kanałów korzeniowych”
  5. dr hab. n. med. Jolanta Kucharska-Mazur - „SCHIFOUND – laboratoryjne, psychoedukacyjne i informatyczne wsparcie diagnostyki chorób psychicznych”
  6. prof. dr hab. Zenon Zwierzewicz - „Projekt i realizacja sprzętowa Adaptacyjnego i Odpornego Systemu Automatycznej Stabilizacji kursu statku nowej generacji (AOSAS)”
  7. dr n. med. Magdalena Mnichowska-Polanowska - „GLUCANscreen – Nowatorska metoda wczesnego wykrywania biomarkera inwazyjnych zakażeń grzybiczych we krwi”
  8. dr n. med. Jakub Lubiński - „Test diagnostyczny prognozy przeżycia pacjentów z rakiem krtani oparty o ocenę stężeń selenu i metali ciężkich we krwi i surowicy”.

O zasadach udziału w konkursie Inkubatr Innowacyjności+ pod adresem: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-konkursu-w-ramach-programu-inkubator-innowacyjnosci.html

Inkubator Innowacyjności+ to program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który wspiera proces zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych,  w szczególności w zakresie komercjalizacji. Środki finansowe na realizację zadań w ramach programu przyznane zostały ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Celem programu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Oczekuje się, że program przyczyni się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

Do konkursu wpłynęło 25 zgłoszeń. Rada Inwestycyjna zakwalifikowała 16 rozwiązań, z tego 8 w Szczecinie.

 

Z ŻYCIA ODDZIAŁÓW

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Inicjatywa O/Szczecińskiego

Szanowni Państwo, Miło mi poinformować o nowej inicjatywie naszego Oddziału.Celem aktywizacji młodych badaczy naszego Oddziału zapraszamy do ubiegania się o stypendium  kongresowe. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. Nabór rusza 16 czerwca o godzinie 12.00, liczy się kolejność...

więcej więcej

Z ŻYCIA TOWARZYSTWA

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Dr Elżbieta Wątor laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Biochemicznego z przyjemnością ogłasza, że laureatką Nagrody im. Witolda Drabikowskiego za rok 2024 została dr Elżbieta Wątor z Uniwersytetu Jagiellońskiego.Nagroda, przyznawana we współpracy z firmą Merck Sp. z o.o., jest wyróżnieniem dla najlepszej rozprawy...

więcej więcej