We wrześniu 2018 spotkaliśmy się w Gdańsku na III Kongresie BIO zorganizowanym przez nasze Towarzystwo. Było to twórcze i radosne spotkanie przedstawicieli licznej braci biochemicznej na pięknym kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.

Cieszyliśmy się urzekającą otwartością i serdeczną gościnnością zachwycającego Trójmiasta, dumnego klejnotu Rzeczypospolitej.

W dniu wczorajszym okrutna nienawiść osierociła Gdańsk z jego wspaniałego Gospodarza. Prezydent Paweł Adamowicz był niezastąpionym współtwórcą materialnego i duchowego piękna tego miasta. Nikt z nas nie może pogodzić się z tą stratą. Wszyscy dziś czujemy się Gdańszczanami.

Jako członkowie społeczności akademickich we wszystkich ośrodkach uniwersyteckich, chcemy dziś wykrzyczeć nasz zdecydowany sprzeciw wobec szerzenia i tolerowania w życiu publicznym naszego kraju nienawiści, zakłamania i nietolerancji.

Andrzej Legocki

Prezes Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

Warszawa, 15 stycznia 2019

Pawe Adamowicz