logo PTBIOCH

logo FEBS

 

W dniu 16 października b.r. odbyło się, po raz pierwszy w historii, w trybie on-line posiedzenie Rady Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych (FEBS). W czasie spotkania dokonano wyborów m.in. na stanowisko Skarbnika FEBS: ponownie został wybrany prof. Francesco (Frank) Michelangeli (Wielka Brytania). Powtórnie także wybrano prof. Miguel de la Rosa (Hiszpania) na stanowisko Koordynatora Kongresów FEBS oraz prof. Beáte Vértessy (Węgry) na stanowisko Przewodniczącej Komitetu ds. Kursów Zaawansowanych, a także prof. Irene Diaz Moreno (Hiszpania) jako Przewodniczącą Komitetu ds. Karier Młodych Uczonych. Przewodniczącym Komitetu Wydawniczego FEBS został wybrany prof. Johannes Buchner (Niemcy). Zdecydowano, że Kongres FEBS, który nie odbył się w tym roku w Lublanie odbędzie się w dniach 3-8 lipiec w przyszłym roku. Kolejne kongresy FEBS planowane są w Lizbonie (2022), Moskwie (2023) oraz w Mediolanie (2024). W czasie posiedzenia zatwierdzono budżet Federacji na rok 2021.

W spotkaniu on-line uczestniczył prof. Piotr Laidler (UJ) Prezydent-Elekt FEBS oraz delegat Polskiego Towarzystwa Biochemicznego prof. Adam Szewczyk (Instytut Nenckiego PAN).

banner strona

febs 2019

2018AdvCourseZ ŻYCIA TOWARZYSTWA

Art & Science

Art & Science "Sztuka powstania życia".

W dniach od 29 kwietnia do 23 maja 2021 roku odbywa się w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie pierwsza wystawa czwartego projektu Art & Science "Sztuka powstania życia".

więcej więcej