Oglądaj na YouTube

Prof. Marek Tchórzewski ukończył w 1990 roku mikrobiologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktorat z biochemii i biologii molekularnej obronił na Uniwersytecie w Kyoto, Japonia. W roku 2005 uzyskał stopień doktora habilitowanego a w 2014 roku tytuł profesora nauk biologicznych. Odbył staże podoktorskie na Uniwersytecie Południowej Danii i Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Badania naukowe prowadzone przez szereg lat stanowią działania zarówno w zakresie badań podstawowych, oraz prac badawczo-rozwojowych. Działalność naukowa dotyczy dwóch nurtów badawczych: pierwszy to szeroko pojęta regulacja ekspresji informacji genetycznej na poziomie translacji w komórkach eukariotycznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę rybosomu jako centralnego elementu maszynerii translacyjnej. Drugi, nurt to tzw. inżynieria białka wpisującą się w zakres szeroko pojętej biotechnologii medycznej związanej z opracowaniem innowacyjnych bio-preparatów jako leków w medycynie.

FEBS Education Seasonal Webinar

FEBS Education Committee is inviting you to a scheduled FEBS Education Seasonal Webinar. Please note the attached program for FEBS Education Committee Autumn Webinar which will take place on Dec 2, 2021 / Thursday / 16:00-17:00 CET...