Oglądaj na YouTube

Lecture in English

Krzysztof Liberek graduated from physics at the Technical University of Gdansk (1982), received his PhD in molecular biology and habilitation in biological sciences at the University of Gdansk. Krzysztof Liberek carried out postdoctoral work at the University of Utah, USA (1990-91) and the University of Geneve, Switzerland (1992-93) working with prof. Costa Georgopoulos. Krzysztof Liberek is a full-professor since 2002. In 2006 he was elected to EMBO. He is interested in the role and mechanisms of chaperone proteins action in different cellular processes.

Składki członkowskie w roku 2022

Przypominamy, że składki członkowskie za rok bieżący należy opłacić do 31 marca. Wysokość składek roku 2022: pełna - 100 zł ulgowa - 50 zł małżeńska - 150 zł Do skorzystania ze składek ulgowych uprawnieni są: studenci, doktoranci oraz emeryci zainteresowani prenumeratą Postępów Biochemii. Zwracamy się...